Magnetyczna różdżka i szkiełka

Z dziećmi jest różnie- raz coś lubią, raz nie :) I tak było tym razem. Jeszcze pół roku temu moje magnetyczne zabawy u mojego 3-latka zdecydowanie nie były hitem. Ale praktycznie każda zabawa w końcu doczeka się swoich magicznych pięciu minut. Dziś postanowiłam wyciągnąć z szafy mój zestaw do magnetycznych zabaw. A, zdecydowana zaleta zabawy – przynajmniej po tej można naprawdę szybko sprzątnąć :)

 

Moje inny posty o magnetycznych zabawach:

 

Uwaga!

Zabawa jest zdecydowanie dla starszych dzieci (3+, ale tu też lepiej zawsze uważać) ze względu na ryzyko połknięcia małych przedmiotów!


Co potrzeba?

  • magnetyczna różdżka (u mnie kupiona w sklepie internetowym Kabum), ale dobre będzie cokolwiek innego co przyciąga magnes, np. wędka z magnesem (do łowienia rybek w niektórych grach drewnianych)

  • spinacze (mogą być, ale zwykłe też są super!), szkiełka magnetyczne (kupione w Kabum) lub kule magnetyczne lub literki magnetyczne lub magnesy na lodówkę., klamerki(a może same ich sprężyny) lub cokolwiek innego z magnesem co można wyłowić różdżką lub wędką.

Co można z nimi robić?

  • Zbierać :) Rozrzucać i zbierać :) -na czas, jak najszybciej wszystko zebrać. Albo tylko spinacze lub tylko szkiełka. Jakkolwiek wydaje nam się to trywialnie proste, dla małego dziecka jest to dobre ćwiczenie na rączkę, koordynację ręka- oko, kategoryzowanie.
  • Układać i zbierać szkiełka ze stolika podświetlanego, o którym pisałam tutaj. Szkiełka są o tyle fajne, że jak nałożymy na stoliku szkiełko na szkiełko, to zmieniają kolor :)
  • Bawimy się w wykluczanie ze zbioru - kładziemy np. 3 szkiełka i 1 spinacz- dziecko odgaduje, co jest inne. Możemy utrudnić i zmienić zadanie dając np. różne rodzaje podobnych spinaczy (np. zaokrąglone i trójkątne) i dziecko ma za zadanie znaleźć podobne.
  • Przy starszych dzieciach, przy okazji ze spinaczy można zrobić najdłuższego węża lub inne zwierzątko.

Nie wiem jak Wam, ale mi się podobało takie szybkie zbieranie spinaczy z podłogi :)

Miłej zabawy!

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0