Malowanie na soli

Dziś znowu naprawdę prosto – do przygotowania na szybko. Zabawa w sam raz dla małych dzieci, nawet tych 3-letnich, które mogą chociaż popróbować przyciskać pipetę. A- pipetę można kupić w aptece, tak samo jak strzykawkę.


Co potrzeba?

  • sól
  • barwniki spożywcze lub farbki
  • pipeta lub strzykawka

Jak to wykonać?

  1. Przygotowujemy np. słoiczki z wodą, do których wrzucamy barwnik w proszku, po czym wszystko dokładnie mieszamy, aby uzyskać różne kolory.

  2. Do pojemnika wsypujemy sól, trochę potrząsamy pojemnikiem aby sól przykryła spód pojemnika.

  3. Nabieramy wybrany kolor do pipety lub strzykawki i.... próbujemy coś malować na soli :) Pipeta jest dokładniejsza i łatwiejsza dla małych dzieci, chociaż z nabieraniem wody do niej mogą mieć spory problem z początku. Dla małych dzieci samo patrzenie na spadające krople i co stanie się z solą jest naprawdę interesujące.   

4. Później możemy przenieść część soli na tacę i wysypać ją tworząc jakiś wzór, jaki lubi dziecko, np. gwiazdka, serce itp. I koloroujemy strzykawką lub pipetą!

Zresztą, później pozwólcie się dzieciom bawić w wybrany dla siebie sposób :) Jak będzie miętolił sól w ręce, to też dobre doświadczenie sensoryczne dla małych dzieci! Albo jak zacznie zasypywać swojego ulubionego dinozaura :)

Miłej zabawy!

Paulina Łoboda


Write a comment

Comments: 0