Patyczkowe gwiazdki

U mnie moje dziecię ma ostatnio dużą 'fazę' na różne gwiazdki i gwiazdy. A najlepiej takie, co się kręcą lub można zjeść :) Ostatnio pisałam o kolorowaniu patyków , a dziś trochę o tym, na co można je między innymi wykorzystać. Od razu zaznaczam, że tutaj problem może sprawić sklejenie patyków- najpierw próbowałam zwykłym klejem introligatorskim, no i ... jakoś poszło. Ale jak to przy dziecku, po pewnej chwili było już rozwalone :) W końcu zainwestowałam w pistolet na klej i klej do pistoletu ( sam pistolet to wydatek około 30zł, klej już około 1-2zł.). Ja swój pistolet kupiłam w Centrum Ogrodniczym Plon, ale pewnie można znaleźć w każdym budowlanym. I póki co moje projekty przeżyły wiele, ale póki co się trzymają :)

Co potrzeba?

  • Patyczki do lodów (można samemu zbierać po lodach, kupić w Mirpolu lub na allegro już gotowe kolorowe patyczki kreatywne)
  • Farbki – do kolorowania patyków można zrobić samemu na bazie barwników spożywczych (ale wtedy radzę dać jak najmniej mąki ziemniaczanej, bo inaczej będzie się trochę 'sypać' z patyków) lub oczywiście kupić jakieś gotowe
  • Pistolet do kleju
  • Klej do pistoletu

Wykonanie:

Kleimy :) Na co tylko macie Wy i Wasze dzieci ochotę – od kształtów po niektóre literki. U nas Tata zrobił dziecku wiatraczek z patyków i dziecię było zachwycone:)

Uwagi

Oczywiście jest to zabawa dla starszych dzieci, małe dzieci nie powinny mieć styczności z pistoletem na klej! Małym dzieciom możemy jedynie my przygotować sami ich domowe zabawki z patyków, ale jak najbardziej mogą próbować pomalować patyczki bezpiecznymi farbkami :)


Twórczej zabawy!

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0