Pojemniki sensoryczne cz. III

Całkiem niedawno pisałam na mojej innej stronie o tym, po co mniej więcej są te wszystkie pojemniki sensoryczne i w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju dziecka. To chyba najwyższy czas, bym w końcu dodała jakieś kolejne zebranie pojemników sensorycznych. Moje wcześniejsze wpisy :

1. KULKI HYDROŻELOWE

Kulki hydrożelowe
Kulki hydrożelowe

Wierzcie mi, dzieci na pewno coś z nimi same wymyślą:)I mój osobisty faworyt.

O kulkach już trochę pisałam w innych postach:

2. MYDŁO

Wióry z mydła
Wióry z mydła

Nawet pojemnik z wiórkami po mydle może być dla małego dziecka niezłą atrakcją :) Mydła są kolorowe, można bez problemu wykonać jakiś kolorowy pojemnik i wszystko pomieszać razem.

Piana z mydła
Piana z mydła


Piana z mydła już może być problematyczna w dotyku dla niektórych dzieci, bo jest dosyć lepka i przylepia się do skóry, dlatego przy tej zabawie lepiej mieć obok jakąś miseczkę z wodą. O pianie z mydła pisałam tutaj.

3. KOLOROWY MAKARON

Kolorowy makaron
Kolorowy makaron

Mój kolejny faworyt, który zazwyczaj kończy się jedzeniem makaronu (oczywiście tego nie kolorowanego barwnikiem, bo mimo iż barwnik spożywczy jest jadalny i pewnie nie raz sama go jem w produktach spożywczych, świadomie swojemu dziecku nie planuję serwować.) Fajnie, że w sklepach są naprawdę różne wybory makaronów – od wstążek, gwiazdek po literki  i ... zwierzątka. O tym, jak kolorować makaron pisałam tutaj. 

4. RYŻ, KASZA, SÓL

Kolorowa kasza
Kolorowa kasza


Czyli to, co nadal dostępne w kuchni :) Też pisałam o tym wcześniej, tutaj:

5. CONFETTI, KULKI STYROPIANOWE

kulki styropianowe
kulki styropianowe

Confetti -kolorowe, małe skrawki papieru, a ile radości potrafią sprawić :) Po zabawie 'suchej' przeszliśmy w bardziej 'mokrą', czyli confetti skończyło w pojemniku z wodą.  

 

W sklepie internetowym Kabum dostępne  były kolorowe kulki styropianowe, które niestety dosyć ciężko się sprząta, gdy kulka 'przypadkiem' opuści pojemnik :)


Na co jeszcze możecie wykorzystać te kulki, pisałam tutaj: Kulki styropianowe- logopedyczne

Uwagi:

  • Jak w przypadku wszystkich moich zabaw, wszystkie dzieci podczas zabaw powinny być pod nadzorem dorosłych.


Miłej zabawy!

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0