Bieganie na kolory- z chustą

Chusta animacyjna ostatnio na dobre zagościła podczas  naszych zajęć angielskiego. Dzieci ją naprawdę lubią i  można na jej podstawie wymyślać naprawdę wiele zabaw. Chusta pozwala na rozładowanie chociaż trochę dziecięcej energii, która jest chyba nie do wyczerpania i tak J

 

Dzisiejszą zabawę można dowolnie modyfikować  w zależności od stopnia trudności, jaki chcemy zaprezentować dziecku/ dzieciom. Wszystkie te zabawy oczywiście można przeprowadzić w języku ojczystym.

      Utrwalenie kolorów

 

Rozkładam chustę na ziemi. Proszę dzieci o bieganie  wokół chusty  do momentu aż  np. powiem  ‘stop’  (oczywiście można zamiast 'stop' np. śpiewać jakąś wyliczankę lub puścić piosenkę).  Gdy dzieci usłyszą  hasło ‘stop’ (lub wyliczanka się skończy, piosenka przestanie grać), mówię np. kolor  YELLOW. Wtedy zadaniem dzieci jest jak najszybsze stanięcie na kolorze żółtym.

Chusta animacyjna- powtórka słownictwa u przedszkolaków
Chusta animacyjna- powtórka słownictwa u przedszkolaków

 Utrwalenie  innego słownictwa z zajęć

Początek tak jak wyżej,tj. w przypadku kolorów, ale z pewną modyfikacją- na kolorach kładę przedmioty lub, ewentualnie, karty obrazkowe. Cała zabawa przebiega tak jak w przypadku kolorów, tylko tym razem mówię nie kolor, ale przedmiot(np. doll). I zadaniem dziecka jest   jak najszybsze wskoczenie na ten fragment chusty, gdzie znajduje się lalka.

 

Wszystkie te zabawy  są ciekawym urozmaiceniem zajęć dla małych dzieci i pozwalają w  zabawowy sposób powtórzyć słownictwo. A dzieci nawet nie wiedzą zazwyczaj, że właśnie się uczą. I o to chodzi J

 

Miłej zabawy!

 

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0