Malowanie bańkami

Dawno nie bawiliśmy się w domu bańkami, a jedno prawie nienaruszone opakowanie gdzieś stało. W sumie dmuchanie w bańki się mojemu już dawno znudziło, więc trzeba było wymyślić coś nowego. Gdzieś tam mi się obiło o uszy, że bańkami można też malować, więc postanowiliśmy trochę poeksperymentować.

Co potrzeba?

  • Bańki mydlane (płyn) (można samemu zrobić z wody i płynu do mycia naczyń),
  • Farbki, bibuła lub barwnik spożywczy (ten ostatni odradzam, gdyż może być problem ze zmyciem, o czym pisałam tutaj),
  • Słomka.

 

Wykonanie:

Zabawa 1

 

Malowanie bańkami
Malowanie bańkami

Barwię płyn do baniek bibułą lub farbką.  Próbujemy dmuchać w bańki tak, aby wylądowały na  kartce papieru i sprawdzamy, czy zostają jakieś ślady. Ślady zostają, ale są słabe i niektórych kolorów wody praktycznie nawet nie widać. Tutaj na zdjęciu udało mi się z czerwoną. A wycelować bańką w kartkę nie jest łatwo J

Zabawa 2

 

Malowanie bąbelkami2
Malowanie bąbelkami2

Barwię płyn do baniek bibułą i wlewam do małego pojemniczka, który ustawiam  na kartce (a pod kartką najlepiej ręcznik)  i dmucham  w kolorową wodę(dziecko absolutnie nie może napić się tej wody przez przypadek!), aby postały jak najwyższe ‘bąbelkowe góry’ ( o nich pisałam wcześniej tutaj), które tym razem są tak duże, że się wylewają poza pojemnik J  Prze szczęśliwe dziecko widząc kolorową górę z bąbli przybiega z dinozaurem,  którego chce tam włożyć, ale wpada na inny pomysł- wymyślił sobie zdmuchiwanie bąbelków.   Kolorowe bąbelkowe góry  cieszyły się póki co największym powodzeniem.  Malowanie bąbelkami w  tym przypadków również nie za bardzo wyszło, gdyż po  bąbelkowych górach powstały plamy, a nie kolorowe bąble.  

Zabawa 3

 

Namalowanie bąbelków było możliwe dopiero  po przyłożeniu czystej kartki do ‘bąbelkowej góry’. Bąbelki dopiero wtedy mogły  odcisnąć swoje kolorowe kształty na kartce. 

Uwaga!

  • Zabawa w robienie ‘bąbelkowych gór’ zdecydowanie dla starszych dzieci, przy których  mamy pewność, że nie wypiją przypadkiem płynu do baniek.
  • Zamiast barwnika spożywczego lepiej używać farbki lub bibuły do barwienia wody, gdyż barwnik ciężko zmyć.

Inne zabawy z bańkami:

 

Miłej zabawy!

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0