Balony z  "glutów"

Szczerze? Nawet nie wiedziałam, że można je robić - wystarczyło dać się dzieciom trochę pobawić. "Glut" to dziwna rzecz, niby nie wiadomo co z nim robić, a dzieci jednak wymyślą masę pomysłów, byleby tylko jak najdłużej się nim bawić. Baardzo rzadko się zdarza, aby jakieś dziecko przeszło obojętnie, widząc pięknego ciągnącego się gluta, który za każdym razem zmienia swój kształt. 

Napompowane "gluty"
Napompowane "gluty"

Co potrzeba:

 • pompka (taka do pompowania balonów mała lub taka większa z rurą- obojętne)
 • glut (może być "flubber" lub taki zwykły")

No dobra, pewnie już wiecie, co dzieci wymyśliły z pompką i glutem- oczywiście...pompowanie gluta! I nie ma znaczenia, czy był to glut ten zwykły czy flubber, z każdego udało się robić balon.  Wystarczyło wsadzić pompkę lekko do środka i pompować "gluty", aż w końcu rósł naprawdę duży bąbel, który nawet  potrafił się trochę sam utrzymać, bez pompki :)

Niestety jak próbowałam w domu powtórzyć zabawę, nie udawało mi się z taką łatwością-jak dzieci- tworzyć balonów. Musiałam posłużyć się wałkiem, po którym kilka bąbli udało się uzyskać, zatem jest to do zrobienia, tylko trzeba wyczuć, które miejsce "gluta" nadaje się do pompowania.

Miłej zabawy!

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 2
 • #1

  Amelia (Monday, 06 March 2017 19:53)

  Można zrobić takiego bombka z ultra plaatelinuly?

 • #2

  fdbdsbSDV (Thursday, 29 March 2018 14:21)

  bsdbSDBSDFBb