Serca z rolek

Dzisiejsza zabawa naprawdę prosta- wystarczą rolki po papierze toaletowym i  zwykłe farbki. Generalnie dzieci raczej lubią różnego rodzaju pieczątki, a szczególnie takie, z których wyjdą jakieś zabawne kształty (w warunkach domowych można również zrobić np. pieczątki z ziemniaków lub śrubek). Oczywiście najpierw można zacząć  z maluchami od prób robienia koła z rolki papieru, a dopiero później zgnieść lekko rolkę w kształt serca. 

Co potrzeba?

  • Rolki po papierze toaletowym
  • Farbki (ja zwykłe plakatowe lekko zmieszałam z wodą, aby nie były za gęste)

 

 

Na czym polega zabawa?

 

Dzieci najpierw  wykonują  pieczątki w kształcie koła, a później- po lekkim zgięciu rolki- w kształcie serca. Całkiem możliwe, że na początku nie wyjdą to dokładne serca, ale coś, co je przypomina J Starsze dzieci mogą utrudnić ćwiczenie i  dorysowywać różne elementy, aby stworzyć np. ludziki czy zwierzątka z kół, serc itp.

Co daje taka zabawa?

Zabawa prosta, łatwa- ale w czym pomaga naszym dzieciom?

  • Buduje poczucie pewności siebie – jest łatwa, większość dzieci pewnie z pewnością sobie poradzi. A skoro sobie poradzi, to zabawa kształtuje w dzieciach poczucie, że potrafią coś zrobić- np. pieczątkę.
  • Wspomaga rozwój kreatywnego myślenia- bawienie się w robienie pieczątek to rodzaj wolnej zabawy, nie narzucamy tu dzieciom reguł, mogą im powstać różne rzeczy z pieczątek, bawią się na swój własny wymyślony sposób.
  • Rozwija umiejętności komunikacyjne – biorąc udział w zabawie dziecko będzie raczej czuło potrzebę podzielenia się tym, co zobaczy/ stworzy.
  • Przyczynia się do rozwoju motoryki małej, koniecznej do m.in. umiejętności kolorowania, jedzenia samodzielnego, pisania. 

 

 

 

 

 

Miłej zabawy!

 

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0