Gry i zabawy świąteczne top5 2016


Książki do nauki angielskiego


Przed nami jeszcze ostatnie zajęcia przedświąteczne. W tym roku wzbogaciłam nieco swój zasób gier i zabaw, więc zwięźle opiszę swoich tegorocznych faworytów.  Jak wiadomo, dzieci zazwyczaj  lubią przedświąteczne  przygotowania, więc zajęcia o tematyce Halloween i Bożego Narodzenia są zazwyczaj przez dzieci lubiane J

 

Moje tegoroczne top 5 zabaw bożonarodzeniowych:

 

      Where is Santa?

 

 

Where is Santa?
Where is Santa?

Takie małe, fajne kartoniki są za darmo do wydrukowania ze strony Super Simple Learning. Wystarczy je wydrukować na papierze, zalaminować i… gotowe! Ważne, aby napisy nie prześwitywały przez kartkę. Chociaż mi się to przydarzyło i te kartki po prostu przykrywaliśmy z dziećmi kawałkami papierku, aby nie było widać napisów.  Na czym polega zabawa? Dzieci chowają kartki „not here” (nie tutaj) i Mikołaja po sali, w chociaż trochę widocznych miejscach. Zadaniem  jednego dziecka jest znalezienie Mikołaja J  Przy okazji można ćwiczyć przyimki – „on the floor”, „under the book”, etc.  W słabszych grupach zmieniam na podpowiedzi „hot” i „cold”, czyli polski odpowiednik klasycznej zabawy w „ciepło” i „zimno”.

      Karty świąteczne Christmas Cards – Snap, Go Fish!

 

 

Christmas Cards
Christmas Cards

Dosyć lubiane przez dzieci gry karciane, do których wystarczy kilka kompletów takich samych kart.  Świetne nie tylko do powtórzenia i utrwalenia świątecznego słownictwa, ale i do zadawania pytań  zaczynających się od „Do  you have…?” (np. „Do you have an elf?”) w przypadku popularnej gry Go Fish!

 Christmas Bingo!

 

 

Kolejne kolorowe kartki  utrwalające nie tylko słownictwo z piosenek Super Simple Learning, ale i liczby do 20. Dostępne do wydruku za darmo z oficjalnej strony Super Simple Learning. 

Świąteczne kalambury

 

 

Zabawę przeprowadzam z wykorzystaniem moich kompletów kart dostępnych na stronie Super Simple Learning.  Dzieci losują karty i ich zadaniem jest przedstawienie lub narysowanie wylosowanej karty, a reszta osób zgaduje, co to za karta. 

Gra Frozen w wersji świątecznej

 

 

Frozen na angielskim
Frozen na angielskim

 Czyli planszówka, w której losujemy prezenty na gwiazdkę. Trochę zmieniłam zasady gry, oprócz wymyślania słówek na dane litery doszło losowanie- gdy pionek gracza będzie na gwiazdce- prezentu, jaki dostaną pod choinkę. Ciekawe, co by powiedziały dzieci, jakby pod choinką dostały… kalafiora J

Paulina Łoboda

 

 

Write a comment

Comments: 0