Pomoce do ćwiczenia mówienia 2016/2017

Koniec roku się kończy, to mam więcej czasu napisać coś więcej o tym, jak uczę J  Większość swoich lekcji staram się zaczynać powtórką materiału, który omawialiśmy wcześniej. Ale  robię to w nieco inny sposób- bardziej zabawowy i  interesujący dla dzieci. Oczywiście zawsze dopasowuję poziom pytań/zadań do poziomu dzieci. W przypadku  mniej zaawansowanych będą to pojedyncze wyrazy, później krótkie wypowiedzi/odpowiedzi, a na koniec szalejemy- całe opowiadania i historie. Oto lista hitów z tego roku:

Gryzący krokodyl lub pies

Krokodylek i pies
Krokodylek i pies

Bardzo emocjonująca zabawa dla dzieci. Trzymająca w napięciu i wywołująca czasem okrzyki przerażenia. Zabawa prosta i szybka-  kogo ugryzie zwierzę, ten odpowiada na pytanie. Najtrudniejsze jest schowanie później zabawki przed dziećmi ;)

Spinner

Spinner. Spinnery są wszędzie, a kto ich nie ma, ten zapewne niedługo będzie miał. I to nie jednego! Straszne zdziwienie dzieci, gdy wyciągnęłam swojego i ogłosiłam, że dzisiaj zaczniemy od zabawy spinnerem. O zabawach ze spinnerem pewnie napiszę niebawem, ale póki co na rozgrzewkę kręciliśmy spinnerem, po czym wybrana osoba próbowała ze mną porozmawiać po angielsku tak długo, jak kręci się spinner. Wersja inna: jedna osoba lub cała grupa miała ułożyć historię/zdania na podstawie kart i mieli na to tyle czasu, ile wyznaczył im kręcący się spinner.

Krzesła lub    klocki podobne do Jengi

Tutaj  obie gry dałam razem, bo  opierają się na podobnej zasadzie. W przypadku krzeseł  wspólnie budujemy i –dodając krzesełko- dzieci/młodzież odpowiada na pytania. W przypadku klocków, wyciągając  klocek osoba usuwająca klocek z budowli odpowiada na pytanie.

Spadające Małpki

Spadające małpki
Spadające małpki

Małpk dla młodszych, ale też przynoszą dużo radości J Najpierw razem budujemy wieżę dla małpek, a później rzucamy  kolorową kością wyznaczającą, który patyk trzeba usunąć. Ile małpek komuś spadnie, na tyle pytań musi odpowiedzieć/ tyle słówek podać. Nie jest  łatwo.

 

 

Wszystkie te zabawy są zazwyczaj dla dzieci bardzo motywujące, i samo w domu jako rodzice możecie się z dziećmi w podobny sposób pobawić!

 

 

Miłej zabawy!
Paulina Łobooda

Write a comment

Comments: 0