Znajdź mnie!

Dawno nie pisałam nic  o zabawach z chustą animacyjną, co oczywiście nie oznacza, że z niej nie korzystam- wręcz przeciwnie! Chusta jest bardzo  atrakcyjna i angażująca dla dzieci  w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Ba, może się okazać bardzo przydatna nawet przy  pierwszych próbach czytania po angielsku w klasie pierwszej. Jak? 

Co potrzeba?

  • Chusta animacyjna
  • Fiszki (najlepiej, gdy z jednej strony obrazek, a z drugiej- napis) 

 

 

Na czym polega zabawa?

1.       Dzieci kładą pod chustę fiszki (obrazkiem do góry lub napisem, w zależności od tego, jaką umiejętność chcemy sprawdzić/przećwiczyć)  zgodnie z instrukcją słowną, np. pandę  pod kolor zielony, niebieski, itd. Fajnie, jeżeli chusta jest lekko prześwitująca, jak u mnie na zdjęciu – tylko wtedy zabawa ma sens J

2.        Prosimy po kolei dzieci o odnalezienie fiszki, na której  jest napisane „panda” lub z obrazkiem zwierzątka  „panda”.

 

Generalnie zabawa jest angażująca i dzieciom sprawia frajdę wyszukiwanie słówek/obrazków spod kolorowych części chusty. Oczywiście  z przedszkolakami można  przeprowadzić podobną zabawę chowając pod chustę karty obrazkowe lub maskotki/inne zabawki. 

Miłej zabawy!

 

Paulina Łoboda