Zapis 2020/2021

ZAPISY NA KURS 2020/2021


KONTYNUACJA KURSU I GRAFIK

Powinni dostać Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na kontynuację. Jeżeli tak się nie stało, proszę o kontakt. We wrześniu będę dzwonić i pytać, czy chęć zapisu jest AKTUALNA

 

Jeżeli wiedzą Państwo cokolwiek o godzinach innych zajęć dodatkowych dzieci - proszę o kontakt jak najszybciej z informacją, jakie dni/godziny absolutnie nie wchodzą w grę.

Ułatwi to tworzenie grafiku na kolejny rok.

 

Gdy we wrześniu grafik zostanie zatwierdzony (np. zajęć online), a w roku szkolnym przejdziemy na zajęcia stacjonarne, to godziny NIE zostaną zmienione! Proszę wziąć to pod uwagę :) Wiem, że w tym roku było inaczej, ale sytuacja chyba wszystkich wybiła z rytmu.

NOWI KLIENCI

 NIE PRZYJMUJEMY nowych osób do grup do odwołania, nie tworzymy nowych grup (brak miejsc ze względu na ilość osób, jaka kontynuuje). Sytuacja może się zmienić we wrześniu, teraz jedynie mogę wpisać na listę rezerwową, która niestety nie gwarantuje miejsca w grupie.


WAŻNE!

Od września 2020 nadal będą to prawdopodobnie ZAJĘCIA ONLINE. 

DLACZEGO?

Póki jest zagrożenie epidemiologiczne w Polsce, zajęcia stacjonarne w DICE nie będą się odbywały z tego względu, że nie będę w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa dla Państwa dzieci, gdyż:

 

- posiadam małe, kameralne sale, w których niemożliwym będzie zastosowanie się do wytycznych sanitarnych (np. 1,5 metra odstępu, dezynfekcja po każdej grupie);

- raty musiałyby być podniesione o obciążenia pieniężne związane z zakupem sprzętu  i odzieży ochronnej.

 

Jedynie kontynuowanie zajęć w formie online jest w stanie  zredukować ryzyko zarażenia dzieci, a nie chcę, aby Państwo obawiali się o zdrowie swoich dzieci, wysyłając je na zajęcia dodatkowe. 

Jak długo będą trwały zajęcia online?

Do tego momentu, kiedy  wyjście na dodatkowe zajęcia nie będzie się wiązało z ryzykiem. Uczę dzieci - nie będę Państwu kłamać, zachowanie dystansu w  salach, jakie obecnie mam do dyspozycji, jest niemożliwe.  Czyli do kiedy? Nie wiem. 

Czy cena ulegnie zmianie?

Nie, nadal będą płacić Państwo tyle, ile w tym roku. 

czy dostaniemy dyplomy ukończenia kursu?

Tak. Dyplomy będzie można odebrać w późniejszym terminie (np. w nowym roku szkolnym) lub, na prośbę, wyślę skan dyplomu na maila.

Jaki podręcznik za rok?

Niestety w tym roku nie udało mi się z Państwem spotkać i zaproponować podręczników na kolejny rok. Przedstawiam zatem moje propozycje:

 • Grupy Big English 1 -> przechodzą na Big English 2
 • Grupy Big English 2 ->przechodzą na Big English 3   lub Backpack 3
 • Grupy Backpack 4/Big English 4/Backpack 5--> Backpack 5 lub  Activate A2  (Tak, wiem, zmieniam serię; ale robię to tylko dlatego, że wiem, jak bardzo przeładowany jest program z angielskiego dla klas VII/VIII.  Nie będą mieli ćwiczeń, sam podręcznik, bo on i tak jest bardzo konkretny :) Będą mieli więcej, ale damy radę! W VII klasie chcę, aby realizowali poziom B1, bo taki jest  obecnie poziom egzaminu ósmoklasisty.
 • Grupy Activate B1  -> przechodzą na Activate B1+  (kliknąć przykładowe strony, student's book) lub Cosmic B1  (ma mniej obszerne czytanki, a gramatyki więcej niż ten Activate B1+ :)

Wszystkie te podręczniki są do wglądu (przykładowe strony), podałam linki. W razie pytań proszę o kontakt - to są tylko moje propozycje! Ponieważ widzę, że dzieciaki zazwyczaj chętnie robią różne zadania/gry online, możemy nawet zrezygnować z zeszytów ćwiczeń, a zamiast tego będą mieli różne gry utrwalające! 

skoro online, to może większe grupy?

Nie! Pisałam Państwu, że mam wykupione sale do 8 osób, ale to nie znaczy, że od razu tyle nabiorę. Uważam, że 6 osób to jest maksymalna ilość uczących się. Zakładam, że część grup będzie chciała wrócić (kiedyś) stacjonarnie, co znaczy, że i tak nie mogę nabrać więcej niż 6 osób. Nawet  nie mam tyle miejsca :-)

czy dice staje się szkołą online?

Nie do końca. Mimo że wiedziałam, że nauczanie online  stało się bardzo powszechne na całym świecie (przed pandemią), to nie planowałam przez najbliższe lata eksperymentować ze zdalnym nauczaniem. Nadal będę chciała uruchomić chociaż część grup stacjonarnie, jeżeli tylko nie będzie to się wiązało z ryzykiem zakażenia koronowirusem. 

 

Ale ponieważ sytuacja wymusiła na większości z nas przejście online, nie wykluczam uczenia online niektórych grup lub prowadzenia zajęć indywidualnych online. 

 

Gdy zagrożenie epidemiologiczne minie, to  Państwo będą decydować, w jakiej formie będziemy się uczyć - ale aby grupa została online, będę  pytała o zgodę całą grupę!

Jakie są zalety zajęć online?

Z moich obserwacji wynika, że na zajęciach online:

1. Nie muszą Państwo się martwić dowozem dzieci i tym, że starszaki wracają same do domu, gdy robi się szybko ciemno.

2. Mają Państwo kontrolę nad tym, czy dzieci się udzielają, czego są uczeni oraz w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Mam wrażenie, że część dzieciaków się bardziej skupia, jak wiedzą, że rodzice są w pobliżu :)

3. Nadal grają, nadal się bawią, nadal słuchają piosenek - czasami nawet w formie bardziej atrakcyjnej, niż mogłam im to zapewnić na zajęciach stacjonarnych. 

 

Mam jednak zastrzeżenia co do prowadzenia online klas 1-3. 

Uważam, że długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla nikogo, a już najmniej  dla dzieci  w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym. Ale ponieważ mamy obecnie zagrożenie epidemiologiczne, nie mam dla nich nic innego do zaoferowania niż zajęcia online

.  

Ponadto młodsze dzieciaki wymagają często pomocy Rodziców przy obsłudze komputera i nadal  muszą nauczyć się pewnych zasad funkcjonowania w grupie, nie przeszkadzania innym, czekania na swoją kolej czy grania fair play :)

czy będą zajęcia indywidualne?

Z dużym prawdopodobieństwem nie będę w stanie przyjąć więcej osób, niż obecnie mam teraz (online), gdyż z przyczyn osobistych raczej nie będę w stanie już prowadzić zajęć rano i części zajęć w sobotę. 

Nie braliśmy udziału w lekcji online, chcemy spróbować!

Oczywiście, jest to możliwe, a próbna lekcja NIC NIE KOSZTUJE. Nie trzeba ściągać żadnej aplikacji, ważne, aby mieć przeglądarkę Google Chrome i działający mikrofon/głośniki. Proszę dać znać, spróbujemy się połączyć! Wszystkie osoby, co chciały spróbować online, w końcu udało się podłączyć :)

chodziliśmy do pani wcześniej, nie przeszliśmy online, chcemy  tylko stacjonarnie

Niestety tutaj nie mam dobrych wieści. Póki jest zagrożenie epidemiologiczne, nie będę prowadzić zajęć stacjonarnych. Czy będą miejsca w grupie, gdy ruszymy stacjonarnie? Nie wiem. Może się zdarzyć, że tego miejsca już nie będzie, gdyż od 1 lipca 2020 rozpoczynam rekrutację nowych osób i zakładam (pesymistycznie), że od września nadal będę online. Obym się myliła :)

CZY COŚ JESZCZE MUSZĘ WIEDZIEĆ?

Bardzo staram się, aby umożliwić Państwu – którzy zadeklarowali chęć kontynuacji w czerwcu – możliwość kontynuacji kursu w grupie, do której dziecko uczęszczało. Jeżeli są już Państwo dopisani do grupy, co roku chciałabym zostawić te same godziny, ale czasami jest to niestety niemożliwe z różnych względów (np. dodatkowe zajęcia, zmiany planu w szkole, ograniczone możliwości odbioru/dowozu dzieci).

 

Jeżeli nie uda nam się wspólnie ustalić godzin (biorąc pod uwagę zarówno moje, jak i Państwa możliwości czasowe) – niestety nie jest wtedy możliwa kontynuacja kursu. Również w sytuacji, gdy grupa się rozpadnie (poniżej 3 osób) i nie mam dostępnej innej grupy na podobnym poziomie – nie jest możliwa kontynuacja kursu.


Serdecznie Państwu dziękuję za ten rok oraz wsparcie dla Dzieci podczas przechodzenia na tryb online! 

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 1
 • #1

  Karolina Kędzior (Saturday, 23 May 2020 23:12)

  Zglaszam Konrada do kontynuacji kursu w trybie on-line na rok 2020/2021
  Proszę również zapisać Igora,który idzie od września do klasy 4.
  Pozdrawiam Karolina Kędzior