Słowotwórstwo angielskie, ćwiczenia na podstawie The Happiest Mangosteen Ever

Ucz się słownictwa w kontekście! Czytaj opowiadanie (ponad 30 stron samego opowiadania!) oraz wpisz odpowiednią formę wyrazu! Dodatkowo ćwicz mówienie oraz umiejętność pisania – na dodatkowych, specjalnych stronach!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych (np. matura poziom rozszerzony, egzamin  B2 First [FCE]).


Wszystko wydaje się w porządku w życiu dojrzałego mangostanu, dopóki nie decyduje się wyruszyć w ostatnią podróż. Jego rzeczywistość okaże się ułudą, a każdy krok przyniesie kolejne niespodzianki.

Dodany BONUS (całe opowiadanie, bez luk) jest od razu kluczem odpowiedzi do ćwiczeń ze słowotwórstwa.

CO ZAWIERA E-BOOK?

DLA UCZNIA

Ćwicz słowotwórstwo w kontekście!

 • Podzielenie książki na 7 rozdziałów, co daje łącznie ponad 30 stron opowiadania, a na każdej ćwiczenia ze słowotwórstwa!
 • Klucz odpowiedzi do ćwiczeń ze słowotwórstwa, czyli BONUS (całe opowiadanie).
 • Pod każdym rozdziałem jest: osobna strona z pytaniami do tekstu. Podany jest również klucz odpowiedzi do ćwiczeń do tekstu, razem z podkreślonymi wyrażeniami, które powinny naprowadzić na prawidłową odpowiedź.
 • Pod każdym rozdziałem jest również tabelka, minisłowniczek, w którym można wpisać słówka i zwroty warte zapamiętania!
 • Ponadto każdy rozdział kończy się dziesięcioma pytaniami ogólnymi, na które należy odpowiedzieć, w celu poćwiczenia umiejętności mówienia.
 • Na koniec – twórcze pisanie! Spróbuj sam wymyślić, co mogło wydarzyć się później!

DLA NAUCZYCIELA

Pomagaj w kształtowaniu umiejętności mówienia i pisania w języku angielskim!

 • Materiały zawarte w e-booku nadają się zarówno do pracy na lekcji (np. w grupach), jak i w domu!
 • 30 stron samego opowiadania, które uczeń musi przeczytać i odpowiednio do kontekstu utworzyć słówko!
 • Dodatkowe ćwiczenia z rozumienia tekstu (reading comprehension questions) oraz osobna strona do swobodnego wysławiania się i wyrażania swojej opinii.
 • Dodatkowo – twórcze pisanie! Niech uczniowie sami wymyślą ciąg dalszy historii i ją spiszą lub opowiedzą!
 • Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

PRZYKŁADOWE STRONY

O AUTORCE

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0