Wrzesień 2020 informacje - nauka nadal w pandemii

Szanowni Państwo, 

ponieważ wrzesień już niedługo przed nami, mogę już udzielić wstępnych informacji co do organizacji nowego roku szkolnego. Wiem, że dzieci od września idą do szkoły, mimo iż sytuacja wcale nie wygląda na lepszą niż w marcu. 


Prawdopodobnie dzieci w większości przypadków nie chorują w sposób wymagający intensywnej opieki, ale jestem świadoma, że wracają do domów, gdzie są ich rodzice oraz dziadkowie, którzy przecież mogą mieć przeróżne problemy zdrowotne. Wszystkie decyzje jakie podjęłam mają na celu ochronę zdrowia nie tylko Państwa dzieci, ale i ich rodzin. Zaznaczam, że nie jestem epidemiologiem, ale uważam, że priorytetem w tym roku jest zapewnienie nie tylko komfortu uczenia, ale przede wszystkim bezpieczeństwa pod względem chorób zakaźnych.  Z drugiej strony wiem, że większość z Państwa chce, aby dzieci spotykały się ze sobą i ze mną w salach. W związku z powyższym od września 2020  (do utrzymania się epidemii w Polsce) wprowadzam nauczanie hybrydowe


nauczanie hybrydowe - co to?

Połączenie zajęć online (na platformie edukacyjnej, jak rok temu) oraz zajęć offline (w salach, jak przed pandemią). Jak to będzie wyglądać w praktyce? Jeżeli w jednym miesiącu przypada 8 zajęć, to 4 będą online, a 4 będą w sali z grupą. Grafik każdej grupy na pierwsze pół roku będzie przygotowany i wysłany do każdego po ustaleniu godzin. 


Dlaczego?

Nauczanie hybrydowe to jedyna metoda, abym mogła się spotkań z Państw dziećmi czasami w sali (przy zachowaniu maksymalnych środków bezpieczeństwa). Grafik będzie ułożony w ten sposób, aby nie było dwóch grup w sali po sobie (dzieci z różnych grup nie będą się spotykać). Wtedy  mam czas na wywietrzenie sali oraz przeprowadzenie zajęć online. 


Jakie środki bezpieczeństwa będą podjęte podczas zajęć w sali?

Ponieważ jedyną, dającą 100% bezpieczeństwa metodą przeprowadzenia zajęć jest nauczanie online, do bezpieczeństwa podczas zajęć w sali będę podchodziła bardzo rygorystycznie. Niestety, takie mamy czasy i nie zamierzam ryzykować niczyim zdrowiem. 

 • Grupy nie będą się spotykać z osobami z innych grup (stąd nauczanie hybrydowe, kolejna grupa będzie miała zajęcia online). 
 • Sale będą wietrzone po każdej grupie.
 • Po wejściu do szkoły będzie obowiązkowa dezynfekcja rąk  (dozownik będzie). 
 • Kursanci po wejściu do szkoły muszą mieć przyłbicę (mogą mieć swoją, jeżeli nie  - dostaną ode mnie, ja przyłbice zakupię i będę dezynfekować). Fajne przyłbice dla dzieci są tutaj. Przyłbicę będą mieć na sobie do końca zajęć!
 • Rodzice, jeżeli wejdą do szkoły, również proszeni są o dezynfekcję rąk oraz o przebywanie w szkole w maseczce
 • Brak skakania po sobie, ściskania się, co się zdarzało w młodszych grupach, które się znały ;-)
 • Przychodzą do sal tylko dzieci i młodzież, co nie kaszlą, nie gorączkują, nie mają kataru, nie zarażają. Online może być i  kaszlem, i z gorączką :)

Proszę pamiętać, że te wszystkie środki zostaną podjęte po to, aby nie bali się Państwo wysyłać do mnie swoich dzieci!


uwagi dodatkowe

 • Jest oczywiście nadal możliwość, że wszystkie zajęcia będą online.Będziemy to wszystko ustalać we wrześniu. Priorytetem w tym roku jest bezpieczeństwo Państwa i Państwa dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa uzna, że nie zapewniam wystarczającego bezpieczeństwa, będę próbowała taką grupę zostawić online.
 • Nie wydaje mi się, abym była w stanie poprowadzić jakąkolwiek grupę z wszystkimi zajęciami w sali (bez zajęć online). Wtedy prawdopodobnie by się spotkali z inną grupą, a tego chcę uniknąć. 
 • Zaznaczam, że jeżeli nasz powiat znajdzie się w kolorze żółtym lub czerwonym, to wtedy automatycznie wszystkie grupy przechodzą online. 
 • Jeżeli jedna szkoła w Kołobrzegu przejdzie na tryb online z powodu podejrzenia zakażenia, cała grupa tej osoby też przejdzie online do odwołania. 
 • Jeżeli jakaś osoba z grupy będzie na kwarantannie,  wtedy też cała grupa będzie online do odwołania. 
 • Jeżeli jakaś grupa nie będzie przestrzegała zasad bezpieczeństwa (to są nadal dzieci w wielu przypadkach), będę zmuszona ich przerzucić online

Mimo tych wszystkich kosztów związanych z uruchomieniem, chociaż częściowo, zajęć stacjonarnych nie podwyższam rat za kurs, są nadal takie same jak rok temu. Rozumiem, że prawdopodobnie dla nas wszystkich kolejny rok będzie równie  niespokojny. 

Bardzo proszę o współpracę oraz kontakt (jeżeli cokolwiek budzi wątpliwości!)

 

Do usłyszenia we wrześniu!

Paulina Łoboda

Write a comment

Comments: 0