KĄCIK KREATYWNY, CZYLI

DOMOWE ZABAWY WSPIERAJĄCE ROZWÓJ DZIECKA
Zanim przejdziesz dalej, proszę, abyś przeczytał kilka moich uwag:

  • Gdy masz tylko chwilę, baw się z dzieckiem. Dzieci szybko dorastają i później będą wolały się bawić z kimś innym. Korzystaj z tego czasu, jaki macie do dyspozycji dla siebie.  Małe dzieci żyją zabawą i dla zabawy, najlepiej uczą się przez zabawę.  Małe dzieci przez zabawę nawiązują więzi z bliskimi osobami. Proponuj swoje zabawy, ale pozwól też dziecku wymyślać swoje własne zabawy i bawić się na swój, wymyślony sposób. 
  • Pamiętajcie proszę,  że wszystkie te ćwiczenia powinny sprawiać Wam i dziecku frajdę, więc jeżeli odmawia lub nie jest zainteresowany- nie nalegajcie. Albo zacznijcie się sami bawić, a może dziecko się zainteresuje :)
  • Do zabaw domowych starałam się wykorzystywać materiały, które nie bolą aż tak bardzo po kieszeni. Wśród moich zabaw znajdziecie przepisy na domowe ciastoliny, domowe farbki i  wiele innych zabaw, które zazwyczaj można z naprawdę prostych składników przygotować. 
  • Proszę, bądźcie ostrożni przy dzieciach  poniżej 3 roku życia (a i te starsze czasem  mają różne pomysły) i  pilnujcie, aby dzieci nie połknęły małych części, np. kolorowego makaronu. 
  • Raczej wszystkie moje zabawy bazują na naturalnych składnikach, które nie zaszkodzą w przypadku, gdy na przykład dziecko zje domową farbkę czy kawałek ciastoliny. Dla dzieci poniżej 3 roku życia wybierajcie takie zabawy, w których składniki są jadalne lub naprawdę dobrze pilnujcie dzieci. 
  • Do barwienia  (np. makaronu, ciastoliny) używam BARWNIKÓW SPOŻYWCZYCH. Są to barwniki, które używa się np. do  kolorowania ciast, ciasteczek.  Można je kupić na allegro i starczają na dosyć długo.   Jest jedna duża wada barwników- ciężko go zmyć ze skóry, dlatego nie polecam przy zabawach, w których dziecko może się pobrudzić barwnikiem.   Zamiast barwników można używać  farbek na bazie wody (te łatwo zmyć z ciała dziecka) lub  bibuły (duże kawałki bibuły dajemy do bardzo ciepłej wody i czekamy aż się woda zabarwi). 
  • Zapraszam do regularnych odwiedzin, gdyż co pewien czas,  w wolnej chwili, dodaję więcej wpisów :)

UWAGA! Niektóre z tych zabaw potrafią naprawdę pobrudzić :)

Pamiętajcie, że dzieci ZAWSZE powinny być pod kontrolą rodziców/ opiekunów.  Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone pod wpływem tych zabaw.