Metody

Realizując filozofię  przyjemnej i atrakcyjnej nauki języka, wybrałam takie metody, aby nie tylko uczyć się łatwo i przyjemnie, ale widzieć efekty nauki. 

Minecraft: Education Edition

Jestem certyfikowanym nauczycielem Minecraft!

Dowiedz się więcej o tym, jak można wykorzystać Minecraft do nauki angielskiego! A może poćwiczyć przed egzaminem ósmoklasisty? Maturą? Da się? DA SIĘ! 

Paulina Łoboda jest certyfikowanym nauczycielem, uczącym za pomocą gry Minecraft.


Metoda komunikatywna

 

 

Metoda komunikatywna aktywnie  rozwija wszystkie podstawowe zdolności językowe: mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie.  Metoda ta kładzie szczególny nacisk na praktyczną, życiową naukę języka.  Dzięki tej metodzie uczymy języka w kontekście, w różnych sytuacjach życiowych.


 

Podczas zajęć z  dziećmi  i młodzieżą cały czas doskonalę grę na gitarze.

 Dzięki metodzie piosenek dzieci o wiele chętniej angażują się w zajęcia, ćwiczą  wymowę oraz rozwijają słownictwo na autentycznych piosenkach.

 

 


Gry i zabawy językowe

"Nauczanie powinno polegać na tym, żeby to, co ma się do zaoferowania uczniom, postrzegali oni jako drogocenny dar, a nie jako przykry obowiązek." Albert Eintein

Nie tylko dzieci lubią się bawić! Moim celem jest wyeliminowanie nudy z lekcji poprzez urozmaicanie zajęć różnorodnymi grami i zabawami dobranymi odpowiednio do wieku. 


Using multimedia

Pragnę zapewnić najlepsze warunki dla kształcenia naszych kursantów, dlatego staramy się na bieżąco śledzić trendy w nauczaniu multimedialnym. Rozumiem, że postęp technologiczny daje nowe możliwości efektywniejszej i atrakcyjniejszej nauki języka obcego. 

 

Korzystam z możliwości, jakie daje dostęp do Internetu, korzystam z zabaw i gier utrwalających słownictwo za pomocą platform z grami językowymi (wordwall, baamboozle) Prowadzę również kanał na youtube,  na którym staram się również nauczyć trochę angielskiego :)

 


Using realia

Using realia podczas zajęć oznacza używanie prawdziwych przedmiotów z otaczającego nas świata, np. autentycznych gazet, książek, przedmiotów, piosenek.

 

Dzięki temu zajęcia są ciekawsze, przyjemniejsze, skuteczniejsze  i bardziej autentyczne!