"Hunger" Rafał Łoboda słowotwórstwo

Ucz się słownictwa w kontekście! Czytaj opowiadanie  oraz wpisz odpowiednią formę wyrazu! Znajdź synonimy oraz definicje wyrazów!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych (np. matura poziom rozszerzony, egzamin  B2 First [FCE] lub wyżej).


W samotnej chacie wśród śniegów Ella, jej matka i pies cierpią z powodu głodu. Nadzieję rozbudza powrót zaginionego ojca.

CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

  • Opowiadanie łącznie z ćwiczeniami i kluczem to 102 strony.
  • Całe opowiadanie stanowi klucz odpowiedzi do ćwiczeń ze słowotwórstwa.
  • Książka zawiera ręcznie robioną, autorską  grafikę.
  • Ćwiczenia zostały podzielone na ćwiczenie umiejętności tworzenia rzeczowników, przymiotników, przysłówków oraz czasowników.
  • Pod koniec każdego rozdziału jest  tabelka, do której można wpisać odpowiednią część mowy.
  • Po każdym rozdziale jest zestaw ćwiczeń ze słownictwa, które pojawiło się w danym rozdziale.
  • Słowniczek angielski-angielski trudniejszych wyrazów obok tekstu.

Ponad 100 form wyrazów do wpisania (słowotwórstwo)!

Ponad 250 słówek i wyrazów, które są ćwiczone na osobnych stronach (uzupełnianie luk, synonimy)

PRZYKŁADOWE STRONY

O AUTORACH

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Ukończyłem ekonomię w Szczecinie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym w Kołobrzegu. Od pewnego czasu piszę krótkie (a czasem całkiem długie) opowiadania. Czytam fantastykę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, najpierw wszystko, co znalazłem w domu wśród książek rodziców, później kupione w księgarniach za zaoszczędzone pieniądze.

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0