"Salvation" Paulina Łoboda słowotwórstwo angielskie

Ucz się słownictwa w kontekście! Czytaj opowiadanie  oraz wpisz odpowiednią formę wyrazu!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych (np. matura poziom rozszerzony, egzamin  B2 First [FCE]).


Opowieść w konwencji horroru o Darrenie, który zostaje wrzucony w świat rządzący się swoimi okrutnymi regułami.  Jego tropem podążają istoty utkane z ciemności, a przeszłość dopadnie Darrena w niespodziewany sposób.

CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!


Ponad 150 form wyrazów do wpisania!

45 stron samego opowiadania,  łącznie 88 stron!

  • Całe opowiadanie stanowi klucz odpowiedzi do ćwiczeń ze słowotwórstwa.
  • Książka zawiera ręcznie robioną, autorską  grafikę.
  • Ćwiczenia zostały podzielone na ćwiczenie umiejętności tworzenia rzeczowników, przymiotników, przysłówków oraz czasowników
  • Pod koniec każdego bloku zagadnień (np. tworzenie rzeczowników), jest  tabelka, do której można wpisać, za pomocą jakiej końcówki został utworzony dany rzeczownik.
  • Ćwiczenia z czasowników zawierają również elementy ćwiczenia  odpowiedniej formy czasownika (zgodnie z danym czasem).

PRZYKŁADOWY STRONY


O AUTORCE

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0