"A Siren's Love" Rafał Łoboda czasy przeszłe

Ucz się gramatyki w kontekście! Czytaj opowiadanie  oraz wpisz odpowiednią formę czasownika!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych (np.  matura podstawowa/rozszerzona, egzamin FCE).

Książka do ćwiczenia czasów przeszłych (Past Simple, Past Continuous, Past Perfect Simple, Past Perfect Continuous).  Poziom B1/B2. Mroczna reinterpretacja klasycznej baśni. Mała syrenka kocha ludzkiego księcia, nie zawaha się przed niczym, aby go zdobyć

CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

czasY PRZESZŁE

 Prawie 60 stron samego opowiadania w języku angielskim  do samodzielnego druku! Mnóstwo ćwiczeń na uzupełnienie odpowiedniej formy, co daje możliwość przećwiczenia i wypracowania samodzielnie wielu form!

Klucz odpowiedzi to załączone opowiadanie z zaznaczonymi formami w odpowiednich czasach!

DODATKOWO: 10 stron tłumaczących budowę oraz użycie czasów,  z przykładami na podstawie książki!

PRZYKŁADOWE STRONY

O AUTORACH

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Ukończyłem ekonomię w Szczecinie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym w Kołobrzegu. Od pewnego czasu piszę krótkie (a czasem całkiem długie) opowiadania. Czytam fantastykę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, najpierw wszystko, co znalazłem w domu wśród książek rodziców, później kupione w księgarniach za zaoszczędzone pieniądze.

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0