"How Basset Hounds Lost Their Pounds" Rafał Łoboda, Paulina Łoboda

Ucz się gramatyki w kontekście! Czytaj opowiadanie  oraz wpisz odpowiednią formę czasownika!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych (np.  matura podstawowa/rozszerzona, egzamin FCE).

Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

Książka do ćwiczenia czasów teraźniejszych (Present Simple, Present Continuous, Present Perfect Simple, Present Perfect Continuous).  Poziom B1/B2

 

Kiełbaski i telewizja to ulubione rozrywki dwójki leniwych Bassetów. Tylko trener Fitdog może przekonać je do wegetariańskiego, pełnego ruchu trybu życia. Czas rozpocząć walkę o zdrowie!


CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

CZASY TERAŹNIEJSZE

178 stron książki!  14 rozdziałów!

Mnóstwo ćwiczeń  na wpisanie odpowiedniej formy gramatycznej. To WY piszecie opowiadanie, wpisując odpowiednią formę czasu teraźniejszego  :-)

DODATKOWO: 10 stron tłumaczących budowę oraz użycie czasów,  z przykładami na podstawie książki!

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM

Pod koniec każdego rozdziału znajdują się pytania ze zrozumienia tekstu. Macie miejsce, aby to wszystko wpisać.  Z kluczem odpowiedzi!

SŁOWNICTWO

Pod koniec każdego rozdziału znajdują się również liczne ćwiczenia ze słownictwa, które pojawiło się w danym rozdziale. Możecie poćwiczyć, a później sprawdzić się, ile zapamiętaliście! 

MÓWIENIE

Jeżeli książka jest uzupełnieniem  kursu, są w niej również pytania, które mogą służyć jako  początek dyskusji :)

KLUCZ ODPOWIEDZI


PRZYKŁADOWE STRONY


O AUTORACH

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Ukończyłem ekonomię w Szczecinie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym w Kołobrzegu. Od pewnego czasu piszę krótkie (a czasem całkiem długie) opowiadania. Czytam fantastykę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, najpierw wszystko, co znalazłem w domu wśród książek rodziców, później kupione w księgarniach za zaoszczędzone pieniądze.

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0