"Into Battle, My Fellow Sheep" Rafał Łoboda

Ucz się gramatyki w kontekście! Czytaj opowiadanie  oraz wpisz odpowiednią formę wyrazu!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych (np. egzamin ósmoklasisty, matura podstawowa/rozszerzona, egzamin FCE).

Książka do ćwiczenia czasu Past Simple (A2/B1) oraz słownictwa na poziomie B1/B2. Pełna humoru opowieść o stadzie owiec, które podejmuje walkę z wilkiem.

CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

czas past simple

  • Książka zawiera ponad 100 luk do wpisania odpowiedniej formy czasownika!
  • Ćwiczone są nie tylko czasowniki regularne, ale też wiele czasowników nieregularnych!
  • Tworzenie zdań, używając czasu past simple. 

słownictwo

  • W książce zostało wytłumaczonych (razem z definicjami lub synonimami) ponad 100 słówek i zwrotów, które mogą sprawiać trudność!
  • Na samym końcu dołączone są specjalne tabelki, w które można wpisywać słówka do zapamiętania!
  • Liczne ćwiczenia związane z wyćwiczeniem słownictwa, które pojawiło się w książce!

PRZYKŁADOWE STRONY

O AUTORACH

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Ukończyłem ekonomię w Szczecinie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym w Kołobrzegu. Od pewnego czasu piszę krótkie (a czasem całkiem długie) opowiadania. Czytam fantastykę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, najpierw wszystko, co znalazłem w domu wśród książek rodziców, później kupione w księgarniach za zaoszczędzone pieniądze.

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0