"Wolf's Bad Day" Rafał Łoboda A1/A2

Ucz się słownictwa w kontekście! Czytaj opowiadanie, wstaw odpowiedni wyraz oraz odpowiedz na pytania do tekstu.  

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów pragnących rozwinąć swoje słownictwo i umiejętność czytania. Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

POZIOM A2/A2+

Nagrania audio całego tekstu oraz gry utrwalające słownictwo są dostępne w zakładce DARMOWE MATERIAŁY.

 Pokręcony i zabawny retelling znanej bajki. Mała dziewczynka po drodze do domku babci spotyka bardzo głodnego wilka… ale wilk nie zdaje sobie sprawy, że ten posiłek to dopiero początek jego problemów, a Czerwony Kapturek już nie raz kończył w wilczym brzuchu.


CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM

Książka podzielona jest na 24 krótkie rozdziały (lekcje). Każdy  tekst trzeba uzupełnić brakującym wyrazem. Po przeczytaniu każdego fragmentu są  pytania ze zrozumienia tekstu. 

SŁOWNICTWO

Każdy rozdział/lekcja zawiera około 10-12 słówek, które tworzą słowniczek z każdej lekcji. Słowniczek jest do samodzielnego uzupełnienia (są miejsca do wpisania przetłumaczonych słówek).

Słownictwo można przećwiczyć i utrwalić w różnych grach językowych, dostępnych na stronie DICE w dziale DARMOWE MATERIAŁY.

WYMOWA (czytanie)

Każdy rozdział/lekcja zawiera wyrażenie do powtórzenia (łamaniec językowy ćwiczący jeden dźwięk). Wymowę wyrazów oraz całego opowiadania można pobrać w formie plików audio (mp.3) ze strony DICE w dziale DARMOWE MATERIAŁY.

KLUCZ ODPOWIEDZI

Książka zawiera klucz odpowiedzi.


PRZYKŁADOWE STRONY

zeszyt ćwiczeń
Wolf's Bad Day Rafał Łoboda A2
zeszyt ćwiczeń
Wolf's Bad Day Rafał Łoboda A2


O AUTORACH

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Ukończyłem ekonomię w Szczecinie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym w Kołobrzegu. Od pewnego czasu piszę krótkie (a czasem całkiem długie) opowiadania. Czytam fantastykę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, najpierw wszystko, co znalazłem w domu wśród książek rodziców, później kupione w księgarniach za zaoszczędzone pieniądze.

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0