Make a Wish Rafał Łoboda

Ucz się słownictwa w kontekście! Czytaj opowiadanie  oraz wpisz odpowiednią formę gramatyczną czasu Present Simple! Znajdź synonimy, antonimy, dopasuj odpowiedni wyraz!

 

Doskonała pomoc dla pasjonatów języka angielskiegomoli książkowych albo uczniów przygotowujących się do egzaminów językowych na poziomie B1.

Co zrobić ze skarbem, który spełnia życzenia wszystkich prócz właściciela? Mrówka Babot ma rozwiązanie - zakłada kram, w którym każdy może spełnić swoje pragnienia... za opłatą. O czym marzą mrówki? Co się stanie, gdy ich życzenia się spełnią?


CO ZAWIERA KSIĄŻKA?

Polecane szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać opowiadania, a nie tylko wykonywać kolejne ćwiczenie w podręczniku!

Ponad 400 form wyrazów do wpisania w czasie Present Simple)!

Ponad 300 słówek i wyrazów, które są ćwiczone na osobnych stronach (uzupełnianie luk, synonimy, antonimy, zgadywanie wyrazów).

PRESENT SIMPLE

  • Piszesz opowiadanie, wpisując brakująca formę czasownika  w czasie present simple!
  • Opowiadanie łącznie z ćwiczeniami i kluczem odpowiedzi!
  • Całe opowiadanie z tyłu książki stanowi klucz odpowiedzi do ćwiczeń z czasu present simple.
  • Pod koniec każdego rozdziału są tabelki z ćwiczeniami dot. tworzenia czasu present simple (zdania twierdzące, przeczenia, pytania).

SŁOWNICTWO

 

  • Po każdym rozdziale jest zestaw ćwiczeń ze słownictwa, które pojawiło się w danym rozdziale (synonimy, antonimy, uzupełnianie luk, zgadywanie słówek).
  • Słowniczek angielsko-angielski na każdej stronie.


PRZYKŁADOWE STRONY

O AUTORACH

Uczę angielskiego już ponad 20 lat – zaczęłam uczyć innych, będąc jeszcze w  liceum w Krakowie. Nawet studiując na UJ 5-letnią polonistykę, uczyłam angielskiego – aż w końcu, aby uzyskać kwalifikacje, skończyłam również filologię angielską. Uwielbiam eksperymentować z nowymi metodami nauczania oraz wymyślać zabawy, które są angażujące nawet dla najbardziej wymagającej młodzieży! Uważam, że nic nie zabija chęci nauki tak bardzo, jak nuda. 

Więcej o mnie tutaj!

Ukończyłem ekonomię w Szczecinie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym w Kołobrzegu. Od pewnego czasu piszę krótkie (a czasem całkiem długie) opowiadania. Czytam fantastykę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, najpierw wszystko, co znalazłem w domu wśród książek rodziców, później kupione w księgarniach za zaoszczędzone pieniądze.

Mój profil na Lubimyczytać

Więcej o mnie tutaj!

Write a comment

Comments: 0